Genialny wynalazek

Nie można ukrywać, że wynalezienie komputera to dla świata wręcz milowy krok. To waśnie przy pomocy tego narzędzia praca oraz przetwarzanie i segregowanie danych stało się dużo łatwiejsze i mniej skomplikowane. Z biurowych p[ule zaczęły z nich ciężkie segregatory a teczkami a zastąpiły je dyskietki i płyty, które mieszą ogromną ilości informacji pomimo tego, że w stosunku do ich ilości posiadają niezwykle małe rozmiary. Co prawda jeszcze na początku rozwoju nowej technologii komputery nie wyglądały jak te znajdujące się obecnie w naszych domach. Przykładem może być tutaj pierwszy komputer, który w całości miał rozmiary pokoju. Jego podzespoły w ogromnych kształtach zabierały tyle miejsca, co meble kuchenne. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Wszystko ulega miniaturyzacji i restrukturyzacji. Ciągłe ulepszenia wprowadzane przez firmy komputerowe pozwalają na posiadanie sprzętu, o jakim nasi przodkowie nawet nie marzyli. Dziś komputer z mobilnym Internetom łączem mieści się nawet w niewielkich telefonach znajdujących się w naszych dłoniach. Co prawda na pierwszy rzut oka są to urządzenia bardzo niepozorne, jednak w rzeczywistości maja ogromną moc? Oczywiście chodzi tutaj tylko i wyłącznie o rzeczy najbardziej nowoczesne. Kiedyś telefony komórkowe były tylko telefonami. Dziś są to małe i przenośne komputery mogące mieścić naprawdę ogromne ilości danych oraz obierać pliki wprost z wszechobecnej sieci internetowej. Jest to naprawdę ogromne udogodnienie, które można powiedzieć, że tak naprawdę zmieniło oblicze ówczesnego świata. Dziś ludzie oddaleni od siebie o tysiące kilometrów mogą bez obaw komunikować się właśnie dzięki komputerom podłączonym do Internetu. Jeśli stać nas na zakup najlepszych gadżetów będziemy mieli również możliwość nie tylko rozmowy z bliskimi, ale również ich obserwacji na żywo, jest to naprawdę ogromne posunięcie, które sprawia, że społeczeństwo globalne zaczyna się jeszcze bardziej integrować i ze sobą łączyć. Oczywiście znaleźć można również przeciwników takiego systemu, jednak zazwyczaj nie są to osoby zbyt znaczące oraz ważne, przez co należy o tym po prostu pamiętać.

 

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.


Cyberprzestrzeń
    Dzisiejsze czasy to okres dominacji komputerów w każdej jednej dziedzinie naszego życia. Na naszej stronie dowiesz się wiele przydatnych i ciekawych informacji o zastosowaniu komputerów w codziennym życiu jak i również o tym jak wyglądały pierwsze komputery, co można z nimi zrobić oraz do czego są wykorzystywane. Największy rozwój komputerów to również czas Internetu. To właśnie dla globalnej sieci ludzie obecnie najczęściej kupują komputery, każdy chce być na bieżąco z wydarzeniami a do tego każdy lubi kontakt z ludźmi. Komputer dostarcza zarówno rozrywkę jak i daje wielkie możliwości w pracy. Zapewne wiele osób zastanawia się jak wyglądałaby ich praca bez komputerów. Rozpoczynając na prostych pracach biurowych jak pisanie pism itp. a na skomplikowanych kończąc jak np. prowadzenie rachunkowości. Zwłaszcza w takich miejscach jak rachunkowość komputery bardzo pomagają, szybkie liczenie, możliwość prowadzenie milionów operacji w czasie dla człowieka nieosiągalnym to największe zalety maszyn do liczenia - Dosyć ręcznego podpisywania dokumentów. Zrób sobie pieczątki imienne Kraków czyli stemple podpisowe.. Początki komputerów nie były łatwe, gdyby twórcy pierwszych komputerów zobaczyli do jakich wielkości zostały one obecnie zmniejszone to zapewne złapali by się za głowy ze zdziwienia.
    Należy w tym momencie pamiętać że pierwsze komputery zajmowały powierzchnię pokoju a ich możliwości procesorów były mniejsze niż obecnie ma większość telefonów komórkowych. Pomyśleć, że zajęło to tak mało czasu aby uczeni i inżynierowie wymyślili takie cuda. Obecnie każdy człowiek nosi w kieszeni małe komputerki, jedni słuchają na nich muzyki a inni komunikują się ze światem. Wiele osób do czytania książek wybiera nie tradycyjny druk tylko tableta wraz z ebookami. To wszystko powoduje że rozwój na rynku jest bardzo szybki a co za tym idzie wszystko bardzo szybko się zmienia. Ciekawy jestem bardzo gdzie jest granica tej miniaturyzacji tych urządzeń jak i również szybkości przekazywania danych przez procesory. Zapewne nie raz jeszcze zostaniemy zaskoczeni.