Genialny wynalazek

Nie można ukrywać, że wynalezienie komputera to dla świata wręcz milowy krok. To waśnie przy pomocy tego narzędzia praca oraz przetwarzanie i segregowanie danych stało się dużo łatwiejsze i mniej skomplikowane. Z biurowych p[ule zaczęły z nich ciężkie segregatory a teczkami a zastąpiły je dyskietki i płyty, które mieszą ogromną ilości informacji pomimo tego, że w stosunku do ich ilości posiadają niezwykle małe rozmiary. Co prawda jeszcze na początku rozwoju nowej technologii komputery nie wyglądały jak te znajdujące się obecnie w naszych domach. Przykładem może być tutaj pierwszy komputer, który w całości miał rozmiary pokoju. Jego podzespoły w ogromnych kształtach zabierały tyle miejsca, co meble kuchenne. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Wszystko ulega miniaturyzacji i restrukturyzacji. Ciągłe ulepszenia wprowadzane przez firmy komputerowe pozwalają na posiadanie sprzętu, o jakim nasi przodkowie nawet nie marzyli. Dziś komputer z mobilnym Internetom łączem mieści się nawet w niewielkich telefonach znajdujących się w naszych dłoniach. Co prawda na pierwszy rzut oka są to urządzenia bardzo niepozorne, jednak w rzeczywistości maja ogromną moc? Oczywiście chodzi tutaj tylko i wyłącznie o rzeczy najbardziej nowoczesne. Kiedyś telefony komórkowe były tylko telefonami. Dziś są to małe i przenośne komputery mogące mieścić naprawdę ogromne ilości danych oraz obierać pliki wprost z wszechobecnej sieci internetowej. Jest to naprawdę ogromne udogodnienie, które można powiedzieć, że tak naprawdę zmieniło oblicze ówczesnego świata. Dziś ludzie oddaleni od siebie o tysiące kilometrów mogą bez obaw komunikować się właśnie dzięki komputerom podłączonym do Internetu. Jeśli stać nas na zakup najlepszych gadżetów będziemy mieli również możliwość nie tylko rozmowy z bliskimi, ale również ich obserwacji na żywo, jest to naprawdę ogromne posunięcie, które sprawia, że społeczeństwo globalne zaczyna się jeszcze bardziej integrować i ze sobą łączyć. Oczywiście znaleźć można również przeciwników takiego systemu, jednak zazwyczaj nie są to osoby zbyt znaczące oraz ważne, przez co należy o tym po prostu pamiętać.

 

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.


Cyberprzestrzeń
    Dzisiejsze czasy to okres dominacji komputerów w każdej jednej dziedzinie naszego życia. Na naszej stronie dowiesz się wiele przydatnych i ciekawych informacji o zastosowaniu komputerów w codziennym życiu jak i również o tym jak wyglądały pierwsze komputery, co można z nimi zrobić oraz do czego są wykorzystywane. Największy rozwój komputerów to również czas Internetu. To właśnie dla globalnej sieci ludzie obecnie najczęściej kupują komputery, każdy chce być na bieżąco z wydarzeniami a do tego każdy lubi kontakt z ludźmi. Komputer dostarcza zarówno rozrywkę jak i daje wielkie możliwości w pracy. Zapewne wiele osób zastanawia się jak wyglądałaby ich praca bez komputerów. Rozpoczynając na prostych pracach biurowych jak pisanie pism itp. a na skomplikowanych kończąc jak np. prowadzenie rachunkowości. Zwłaszcza w takich miejscach jak rachunkowość komputery bardzo pomagają, szybkie liczenie, możliwość prowadzenie milionów operacji w czasie dla człowieka nieosiągalnym to największe zalety maszyn do liczenia - . Początki komputerów nie były łatwe, gdyby twórcy pierwszych komputerów zobaczyli do jakich wielkości zostały one obecnie zmniejszone to zapewne złapali by się za głowy ze zdziwienia.
    Należy w tym momencie pamiętać że pierwsze komputery zajmowały powierzchnię pokoju a ich możliwości procesorów były mniejsze niż obecnie ma większość telefonów komórkowych. Pomyśleć, że zajęło to tak mało czasu aby uczeni i inżynierowie wymyślili takie cuda. Obecnie każdy człowiek nosi w kieszeni małe komputerki, jedni słuchają na nich muzyki a inni komunikują się ze światem. Wiele osób do czytania książek wybiera nie tradycyjny druk tylko tableta wraz z ebookami. To wszystko powoduje że rozwój na rynku jest bardzo szybki a co za tym idzie wszystko bardzo szybko się zmienia. Ciekawy jestem bardzo gdzie jest granica tej miniaturyzacji tych urządzeń jak i również szybkości przekazywania danych przez procesory. Zapewne nie raz jeszcze zostaniemy zaskoczeni.