Komputery

Czy rzeczywiście w obecnych czasach życie bez komputera nie jest możliwe? Patrząc na zachowanie ludzi oraz częstotliwość z niego korzystania można powiedzieć, że z cała pewnością nie. Tak naprawdę nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o rzeczy takie jak na przykład gry czy zabawy dla dzieci, ale równe pracę. Ludzie przy pomocy komputera zdobywają klientów oraz rozmawiają ze swoimi kontrahentami. Można powiedzieć także, że komputer stała się po prostu narzędziem do codziennej pracy, ponieważ przy jego pomocy możemy wykonywać wiele niezwykle skomplikowanym rzeczy, które normalnie zabierałyby nam ogromne ilości czasu a o za tym idzie także pieniędzy.  Chodzi tutaj w główniej mierze o programy takie jak miedzy innymi Excel, ponieważ to właśnie on zazwyczaj daje możliwość na obliczanie ogromnych ilości danych bez konieczności na przykład wpisywania w kolumnach kolejnych liczb. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ tego typu zadania zajmują nam ogromne ilości czasu, które równie dobrze można by było przeznaczyć na cos dużo bardziej znaczącego oraz ważnego. Można, więc powiedzieć, że komputer w życiu obecnych ludzi posiada ogromne znaczenie. Niestety czasami ma także niezwykle negatywny wpływ, jednak tak naprawdę wynika to po prostu z faktu, że jest narzędziem przeznaczonym tylko i wyłącznie dla ludzi znających się na tym, co robią oraz takich, którzy wiedza, jakie zagorzenia na nich czyhają. Najczęściej z nich spotykanym jest oczywiście uzależnienie. Dotyka ono zazwyczaj kilkunastoletnich dzieci. Ich spędzanie przed komputerem całych dni jest naprawdę zachowaniem karygodnym także dla rodziców, którzy na to pozwalają. Być może nie zawsze jest to aż tak proste jak mogłoby się nam wydawać aczkolwiek powinniśmy mieć to na uwadze oraz po prostu bardzo dokładnie o tym wszystkim pamiętać. Jest to sprawa niezwykle ważna, przez co jej bagatelizowanie z cala pewnością nie wpłynie na nas zbyt pozytywnie. Trzeba mieć to na uwadze podczas podejmowania jakichkolwiek decyzji.  Ma to po prostu ogromne znaczenie.

 

3 Responses to “Komputery”

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.


Cyberprzestrzeń
    Dzisiejsze czasy to okres dominacji komputerów w każdej jednej dziedzinie naszego życia. Na naszej stronie dowiesz się wiele przydatnych i ciekawych informacji o zastosowaniu komputerów w codziennym życiu jak i również o tym jak wyglądały pierwsze komputery, co można z nimi zrobić oraz do czego są wykorzystywane. Największy rozwój komputerów to również czas Internetu. To właśnie dla globalnej sieci ludzie obecnie najczęściej kupują komputery, każdy chce być na bieżąco z wydarzeniami a do tego każdy lubi kontakt z ludźmi. Komputer dostarcza zarówno rozrywkę jak i daje wielkie możliwości w pracy. Zapewne wiele osób zastanawia się jak wyglądałaby ich praca bez komputerów. Rozpoczynając na prostych pracach biurowych jak pisanie pism itp. a na skomplikowanych kończąc jak np. prowadzenie rachunkowości. Zwłaszcza w takich miejscach jak rachunkowość komputery bardzo pomagają, szybkie liczenie, możliwość prowadzenie milionów operacji w czasie dla człowieka nieosiągalnym to największe zalety maszyn do liczenia - . Początki komputerów nie były łatwe, gdyby twórcy pierwszych komputerów zobaczyli do jakich wielkości zostały one obecnie zmniejszone to zapewne złapali by się za głowy ze zdziwienia.
    Należy w tym momencie pamiętać że pierwsze komputery zajmowały powierzchnię pokoju a ich możliwości procesorów były mniejsze niż obecnie ma większość telefonów komórkowych. Pomyśleć, że zajęło to tak mało czasu aby uczeni i inżynierowie wymyślili takie cuda. Obecnie każdy człowiek nosi w kieszeni małe komputerki, jedni słuchają na nich muzyki a inni komunikują się ze światem. Wiele osób do czytania książek wybiera nie tradycyjny druk tylko tableta wraz z ebookami. To wszystko powoduje że rozwój na rynku jest bardzo szybki a co za tym idzie wszystko bardzo szybko się zmienia. Ciekawy jestem bardzo gdzie jest granica tej miniaturyzacji tych urządzeń jak i również szybkości przekazywania danych przez procesory. Zapewne nie raz jeszcze zostaniemy zaskoczeni.