Rozwój komputerów

Rozwój komputerów jeszcze kilka lat temu był dość powolny. Oczywiście pracowali nad nimi różnego rodzaju specjaliści, jednak dopiero po jakimś czasie zaczęły one być aż ta bardzo popularne, przez co zwiększono ich produkcję i dokładano dużo większych starań do tego, aby zostały wprowadzane na rynki wszystkich krajów tego świata. Oczywiście chodzi tuta o potentatów rynkowych takich jak miedzy innymi Microsoft. Jej właściciele to ludzie zarządzającymi ogromnymi ilościami pieniędzy oraz zasobów ludzkich,. To właśnie dzięki nim komputery w obecnych czasach stają na aż tak wysokim poziomie. Jeśli chodzi o rozwój komputerów jego głównym nurtem jest nie tylko tworzenie coraz to nowocześniejszych opcji oraz aplikacji, ale również modernizacja. W obecnych czasach ludzie chcieliby mieć pod kontrola swoja pracę i firmę przez cały czas, przez co przenośne komputery takie jak laptopy są aż tak bardzo popularne i decyduje się na nie tak ogromna ilości ludzi. Co prawda nie zawsze jest to aż tak ważne aczkolwiek musimy o tym pamiętać oraz po prostu mieć to wszystko na uwadze, ponieważ jest to kwestia niezwykle znacząca.  Dzięki miniaturyzacji komputery w obecnych czasach mogą nawet mieścić się w kieszeniach. Oczywiście nie dzieje się tak zawsze, ponieważ po prostu nie wszyscy tego rodzaju rzeczy potrzebują aczkolwiek powinniśmy o tym pamiętać oraz po prostu mieć to wszystko a uwadze, ponieważ jest to sprawa niezwykle ważna i w jakikolwiek sposób nie można z tego rezygnować. Najważniejsze jest tutaj oczywiście nasze podejście oraz to czy rzeczywiście tego rodzaju komputery są nam do czegokolwiek potrzebne. Należałoby się nad tym bardzo dokładnie zastanowić, ponieważ jak wiadomo, jako produkty nowoczesne są one niezwykle drogie i po prostu nie każdego jest na to stać. Co prawda w bardzo wielu przypadkach wiele rzeczy zależy tylko i wyłącznie do nas. Trzeba o tym pamiętać oraz po prostu mieć to wszystko na uwadze. Życie nie zawsze jest proste, jednak z całą pewnością to właśnie komputery mogą nam je w znaczący sposób ułatwić.

 

2 Responses to “Rozwój komputerów”

  • maniac:

    to co się obecnie dzieje na rynku komputerów to jakaś masakra, ciekawy jestem gdzie jest granica możliowści inżynierów i osób odpowiedzialnych za miniaturyzacje

  • firlej:

    sam się kiedyś nad tym zastanawiałem, ale wiem że póki co to jeszcze nie zbliżamy się do tej granicy, teraz sprzedają czterordzeniowe procesory a pewnie już mają zaprojektowane ośmio

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.


Cyberprzestrzeń
    Dzisiejsze czasy to okres dominacji komputerów w każdej jednej dziedzinie naszego życia. Na naszej stronie dowiesz się wiele przydatnych i ciekawych informacji o zastosowaniu komputerów w codziennym życiu jak i również o tym jak wyglądały pierwsze komputery, co można z nimi zrobić oraz do czego są wykorzystywane. Największy rozwój komputerów to również czas Internetu. To właśnie dla globalnej sieci ludzie obecnie najczęściej kupują komputery, każdy chce być na bieżąco z wydarzeniami a do tego każdy lubi kontakt z ludźmi. Komputer dostarcza zarówno rozrywkę jak i daje wielkie możliwości w pracy. Zapewne wiele osób zastanawia się jak wyglądałaby ich praca bez komputerów. Rozpoczynając na prostych pracach biurowych jak pisanie pism itp. a na skomplikowanych kończąc jak np. prowadzenie rachunkowości. Zwłaszcza w takich miejscach jak rachunkowość komputery bardzo pomagają, szybkie liczenie, możliwość prowadzenie milionów operacji w czasie dla człowieka nieosiągalnym to największe zalety maszyn do liczenia - . Początki komputerów nie były łatwe, gdyby twórcy pierwszych komputerów zobaczyli do jakich wielkości zostały one obecnie zmniejszone to zapewne złapali by się za głowy ze zdziwienia.
    Należy w tym momencie pamiętać że pierwsze komputery zajmowały powierzchnię pokoju a ich możliwości procesorów były mniejsze niż obecnie ma większość telefonów komórkowych. Pomyśleć, że zajęło to tak mało czasu aby uczeni i inżynierowie wymyślili takie cuda. Obecnie każdy człowiek nosi w kieszeni małe komputerki, jedni słuchają na nich muzyki a inni komunikują się ze światem. Wiele osób do czytania książek wybiera nie tradycyjny druk tylko tableta wraz z ebookami. To wszystko powoduje że rozwój na rynku jest bardzo szybki a co za tym idzie wszystko bardzo szybko się zmienia. Ciekawy jestem bardzo gdzie jest granica tej miniaturyzacji tych urządzeń jak i również szybkości przekazywania danych przez procesory. Zapewne nie raz jeszcze zostaniemy zaskoczeni.