Sposób na rozrywkę

Jak się okazuje komputer to naprawdę bardzo dobra opcja spędzenia swojego wolnego czasu. Nie chodzi tutaj tylko i włącznie o nic nieniosące za sobą gry, ale również rzeczy takie jak na przykład możliwość czytania książek niedostępnych w wersji papierowej czy może rozmowy z przyjaciółmi przy pomocy narzędzia takiego jak Internet. Nie można ukrywać, że rozrywką dla wielu ludzi podstawowe zadanie, jakie spełnia właśnie komputer. Oczywiście nie dzieje się tak zawsze aczkolwiek powinniśmy o tym pamiętać oraz po prostu mieć to na uwadze, ponieważ jest to niezwykle ważne. Kto powinien mieć przynajmniej ograniczone możliwości korzystania z komputera oraz Internetu, jeśli chodzi właśnie o rozrywkę? Podstawą są tutaj oczywiście dzieci i młodzież. Ponieważ tak naprawdę tylko i wyłącznie oni są w stanie aż tak bardzo się od jego działań uzależnić. Niestety jest to prawda, której nadal wiele rodziców nie dostrzega bądź po prostu dostrzegać nie chce. Co prawda dziecko również ma swój rozum i powinno wiedzieć, co jest dla niego dobre a co nie, aczkolwiek szczególnie naprawdę małe, kilkuletnie dzieci nie maja aż tak dobrze ułożonego systemu wartości. Ci mali ludzie nie wiedzą, że spędzanie całych di prze monitorem może w przyszłości niezwykle negatywnie odbić się na ich zdrowiu. W tym momencie liczy się tylko i wyłącznie to, co robimy oraz w jaki sposób się zachowujemy. Na straży zdrowia dzieci w takich przypadkach powinni stać właśnie rodzice, którzy jako osoby dorośle musza po prostu wiedzieć, na czym to wszystko polega oraz z czym po prostu jest to związane. Jak widać komputer to naprawdę bardzo dobra opcja, aczkolwiek szczególnie osobom bardzo podatnym na jego działanie powinien być po prostu odpowiednio dawkowany tylko w taki sposób możemy być pewni tego, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku a nasze dziecko będzie po prostu wstanie oddzielić realny świat od świata wirtualnego widzianego tylko i wyłącznie w komputerze. Jest to sprawa niezwykle ważna i nie można o niej pod jakimkolwiek pozorem zapominać.

 

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.


Cyberprzestrzeń
    Dzisiejsze czasy to okres dominacji komputerów w każdej jednej dziedzinie naszego życia. Na naszej stronie dowiesz się wiele przydatnych i ciekawych informacji o zastosowaniu komputerów w codziennym życiu jak i również o tym jak wyglądały pierwsze komputery, co można z nimi zrobić oraz do czego są wykorzystywane. Największy rozwój komputerów to również czas Internetu. To właśnie dla globalnej sieci ludzie obecnie najczęściej kupują komputery, każdy chce być na bieżąco z wydarzeniami a do tego każdy lubi kontakt z ludźmi. Komputer dostarcza zarówno rozrywkę jak i daje wielkie możliwości w pracy. Zapewne wiele osób zastanawia się jak wyglądałaby ich praca bez komputerów. Rozpoczynając na prostych pracach biurowych jak pisanie pism itp. a na skomplikowanych kończąc jak np. prowadzenie rachunkowości. Zwłaszcza w takich miejscach jak rachunkowość komputery bardzo pomagają, szybkie liczenie, możliwość prowadzenie milionów operacji w czasie dla człowieka nieosiągalnym to największe zalety maszyn do liczenia - . Początki komputerów nie były łatwe, gdyby twórcy pierwszych komputerów zobaczyli do jakich wielkości zostały one obecnie zmniejszone to zapewne złapali by się za głowy ze zdziwienia.
    Należy w tym momencie pamiętać że pierwsze komputery zajmowały powierzchnię pokoju a ich możliwości procesorów były mniejsze niż obecnie ma większość telefonów komórkowych. Pomyśleć, że zajęło to tak mało czasu aby uczeni i inżynierowie wymyślili takie cuda. Obecnie każdy człowiek nosi w kieszeni małe komputerki, jedni słuchają na nich muzyki a inni komunikują się ze światem. Wiele osób do czytania książek wybiera nie tradycyjny druk tylko tableta wraz z ebookami. To wszystko powoduje że rozwój na rynku jest bardzo szybki a co za tym idzie wszystko bardzo szybko się zmienia. Ciekawy jestem bardzo gdzie jest granica tej miniaturyzacji tych urządzeń jak i również szybkości przekazywania danych przez procesory. Zapewne nie raz jeszcze zostaniemy zaskoczeni.