Ważna rola komputera

Oczywiście nie można ukrywać, że w obecnym świcie komputery odgrywają naprawdę niebagatelne role, jednak w bardzo wielu przypadkach są one także niezwykle znaczące, jeśli chodzi o komunikację. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu szczególnie w Polsce była ona niezwykle ograniczona, jedna obecnie mamy możliwość rozmawiania z ludźmi żyjącymi w całkiem innych krajach. Jest to oczywiście możliwe dzięki rzeczom takim jak różnego rodzaju komunikatory oraz portale społecznościowe. Co prawda ich zadania są zazwyczaj rzeczywiście bardzo zróżnicowane aczkolwiek bardzo wielu przypadkach ludzie nie mają jakichkolwiek przeszkód w zapoznaniem nowych przyjaciół oraz zawieraniu znajomości z ludźmi z innych oddalonych nawet o tysiące kilometrów od nas regionów. Być może czasami dochodzi do tego rodzaju sytuacji, jednak nie można zaprzeczyć, że tak naprawdę są one całkowicie sporadyczne. Jak wiec widać dzięki komputerowi modemu zdziałać bardzo wiele. Oczywiście ogromne znaczenie ma również Internet. Jest on integralną częścią komputera aczkolwiek to właśni poprzez niego odbywa się proces komunikacji. Co prawda nie zawsze jest to proste i łatwe aczkolwiek powinniśmy się zastanowić również o tym czy komputer nie sprawia problemów oraz nie jest da nas zagrożeniem. Okazuje się, że tak naprawdę największym zagrożeniem dla ludzi jest ich głupota. Zazwyczaj podaja swoje dane niewłaściwym osobom, które niestety mogą wykorzystać to tylko i wyłącznie przeciwko nim. Co prawda nie zdarza się to aż tak często aczkolwiek powinniśmy o tym pomyśleć oraz kilkakrotnie się zastanowić w momencie, kiedy nawet w najzwyklejszej ankiecie chcą abyśmy podali swoje dane. Co prawda nie wszystkie firmy orze przedsiębiorstwa są nieuczciwe, jednak zazwyczaj tak właśnie się dzieje. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ponieważ czasami dane potrzebne są na przykład o przesłania nam ulotek informacyjnych. Gorzej, jeśli trafią one w niepowołane ręce i ktoś skorzysta z nich na przykład w kwestii podszycia się pod nas bądź zorganizowania napadu na nasz dom.

 

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.


Cyberprzestrzeń
    Dzisiejsze czasy to okres dominacji komputerów w każdej jednej dziedzinie naszego życia. Na naszej stronie dowiesz się wiele przydatnych i ciekawych informacji o zastosowaniu komputerów w codziennym życiu jak i również o tym jak wyglądały pierwsze komputery, co można z nimi zrobić oraz do czego są wykorzystywane. Największy rozwój komputerów to również czas Internetu. To właśnie dla globalnej sieci ludzie obecnie najczęściej kupują komputery, każdy chce być na bieżąco z wydarzeniami a do tego każdy lubi kontakt z ludźmi. Komputer dostarcza zarówno rozrywkę jak i daje wielkie możliwości w pracy. Zapewne wiele osób zastanawia się jak wyglądałaby ich praca bez komputerów. Rozpoczynając na prostych pracach biurowych jak pisanie pism itp. a na skomplikowanych kończąc jak np. prowadzenie rachunkowości. Zwłaszcza w takich miejscach jak rachunkowość komputery bardzo pomagają, szybkie liczenie, możliwość prowadzenie milionów operacji w czasie dla człowieka nieosiągalnym to największe zalety maszyn do liczenia - . Początki komputerów nie były łatwe, gdyby twórcy pierwszych komputerów zobaczyli do jakich wielkości zostały one obecnie zmniejszone to zapewne złapali by się za głowy ze zdziwienia.
    Należy w tym momencie pamiętać że pierwsze komputery zajmowały powierzchnię pokoju a ich możliwości procesorów były mniejsze niż obecnie ma większość telefonów komórkowych. Pomyśleć, że zajęło to tak mało czasu aby uczeni i inżynierowie wymyślili takie cuda. Obecnie każdy człowiek nosi w kieszeni małe komputerki, jedni słuchają na nich muzyki a inni komunikują się ze światem. Wiele osób do czytania książek wybiera nie tradycyjny druk tylko tableta wraz z ebookami. To wszystko powoduje że rozwój na rynku jest bardzo szybki a co za tym idzie wszystko bardzo szybko się zmienia. Ciekawy jestem bardzo gdzie jest granica tej miniaturyzacji tych urządzeń jak i również szybkości przekazywania danych przez procesory. Zapewne nie raz jeszcze zostaniemy zaskoczeni.