Inne

Co koniecznie powinno się wiedzieć odnośnie laptopów poleasingowych?

Zakup nowego urządzenia wiąże się z bardzo dużym wydatkiem już na samym początku. Tymczasem nie każdemu zależy na tym, żeby sprzęt koniecznie był nowy. Dla wielu osób najważniejsza jest przede wszystkim specyfikacja sprzętu, a zaraz za nią również cena. Chociaż zazwyczaj trudno połączyć te dwa parametry, tym razem jest to możliwe – rozwiązaniem są laptopy poleasingowe. Na czym dokładnie polega zakup laptopów poleasingowych? Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Gdzie najbardziej opłaca się kupować sprzęt poleasingowy?

Jak wygląda zakup sprzętu poleasingowego?
Laptopy poleasingowe to nic innego, jak urządzenia, które po skończeniu umowy z powrotem trafiły do właściciela. Ten z kolei zamierza je sprzedać, oferując nieco niższą, atrakcyjniejszą cenę. Tego typu sprzęt może odbiegać nieco od nowych urządzeń, jednak w dalszym ciągu jest w pełni sprawny i gotowy do użytku. Aby ułatwić znalezienie laptopa, wprowadzono trzy klasy, które wskazują konkretnie na stan urządzenia. Wyróżnia się:

  • klasa A – urządzenia tej klasy są w pełni sprawne i wyglądają niemal, jak nowe – jedyna różnica jest taka, że na ich powierzchni mogą być widoczne drobne ryski czy zadrapania, które jednak nie przeszkadzają w użytkowaniu;
  • klasa B – sprzęt od urządzeń klasy A różni się jedynie nieco większą ilością rysek czy plamek na matrycy i obudowie, a także niższą ceną – to najlepsze rozwiązanie dla osób, który nie zależy aż tak na wyglądzie urządzenia, a chcą kupić sprawny laptop w atrakcyjnej cenie;
  • klasa C – w tym przypadku laptopy wyróżniają się najniższą ceną, jednak wyraźnie widoczne są na nich ślady użytkowania – w dalszym ciągu jest to jednak atrakcyjne urządzenie, którego można używać w trudnych warunkach, na przykład w warsztacie samochodowym czy na placu budowy, gdzie nowy laptop szybko uległby zniszczeniu.

Dlaczego warto zdecydować się na laptopa poleasingowego?
Zakup urządzenia poleasingowego to doskonały kompromis między kupowaniem nowych laptopów a dokonywaniem transakcji z osobami trzecimi. W pierwszym przypadku trzeba przygotować się na duży wydatek – szczególnie w przypadku laptopów o dobrej specyfikacji. Z kolei w drugiej sytuacji, mimo atrakcyjnej ceny, nigdy nie można mieć pewności co do sprawności urządzenia.

Podczas kupowania laptopa poleasingowego można mieć pewność, że przed wystawieniem na sprzedaż przeszedł on cały szereg badań i przeglądów. Dzięki temu kupujący zyskuje gwarancję najwyższej jakości urządzenia pozbawionego wad – jeżeli podczas serwisowania wykryto wady, sprzedawca o nich informuje i można w takiej sytuacji spodziewać się niższej ceny.

Kupowanie używanych laptopów to również bardzo przyjazne dla środowiska rozwiązanie. Pozwala na wykorzystanie już wyprodukowanego urządzenia – warto pamiętać, że do produkcji nowych laptopów konieczne jest zużycie dużych ilości energii i surowców. Wykorzystanie urządzeń z rynku wtórnego jest więc wyjątkowo ekologiczne.

Gdzie można kupić najlepsze laptopy poleasingowe?
Kupowanie sprzętu poleasingowego nie jest trudne. Obecnie działa wiele sklepów, które zajmują się sprzedażą tego typu urządzeń. Szczególnie wybierana jest firma Amso, ze względu na to, że wyróżnia się nie tylko wieloletnim doświadczeniem, ale też wysoką jakością sprzedawanego sprzętu. W ofercie można znaleźć przede wszystkim laptopy i komputery, a także monitory poleasingowe. Większość modeli jest w doskonałym stanie – każdy z pewnością znajdzie urządzenie dopasowane do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *