Inne

Czym kierować się przy wyborze butów do ślubu?

Ślub i wesele to wydarzenia, które wymagają wyjątkowej oprawy. Jedną z kluczowych decyzji jest wybór odpowiedniego stroju zarówno dla panny młodej, jak i pana młodego. Coraz częściej te stylizacje są ze sobą spójne, w tym także z pozostałymi elementami wystroju lub motywem przewodnim całej uroczystości. Jak dopasować buty do ślubu i na co zwrócić uwagę?

Kolor, czyli biel bieli nierówna

Zgodnie z tradycją strój panny młodej, w tym również buty do ślubu, powinien być biały. Jednak coraz częściej widzi się, że kobiety zaczynają odchodzić od tej zasady i wybierają buty nie tylko w uniwersalnym białym kolorze. Niemniej już sama biel ma kilka odcieni, np. ecru czy śmietankowy, a to może nieźle namieszać w kreacji, jeśli w porę nie zwrócimy na to uwagi. Najważniejsza zasada jest więc taka, aby buty wybierać zaraz po tym, jak przyszła panna młoda wybierze wymarzoną suknię. Dzięki temu odcień bieli dopasuje się idealnie. Takie połączenia jak suknia w odcieniu ecru a buty w klasycznej bieli nie wyglądają dobrze. Coraz częściej zdarza się również, że buty do ślubu dobiera się do motywu przewodniego, np. koloru kwiatów w bukiecie panny młodej. Stąd pantofelki w kolorze czerwonym, różu, czy nawet chabrowe. Warto pamiętać również o tym, że te buty przydadzą się do przymiarek sukni ślubnej, więc zdecydowanie lepiej mieć je wcześniej.

Zatrzymać szczęście i pieniądze w … bucie

Żywotność przesądów w każdej sferze ludzkiego życia jest zadziwiająco trwała. Nie inaczej jest ze ślubnymi zabobonami. Podobno przez odkrytą piętę uciekają pieniądze, a przez palce szczęście. Czy w takim razie niezależnie od pory roku buty do ślubu muszą być pełne? Zdecydowanie nie, no chyba że przesądy bywają ważniejsze niż wygoda. W wyborze ślubnych butów zdecydowanie warto kierować się porą roku i własnymi preferencjami. Suknia ślubna w stylu boho zdecydowanie lepiej będzie się prezentować z eleganckimi sandałkami w podobnym stylu niż wysokimi i pełnymi szpilkami.

Dobre materiały i odpowiednio dobrany rozmiar

Nic nie jest bardziej istotne na własnym ślubie, jak poczucie szczęścia i komfortu. Dlatego cała kreacja, w tym również pantofelki, muszą być przede wszystkim wygodne. Dużą rolę odgrywa w tym właściwy fason, rozmiar oraz dobrej jakości materiały. Skóra nie zawsze jest miękka i łatwo się poddaje. Czasem potrzeba dużo czasu, aby buty rozchodzić. Dlatego warto wybrać takie buty, które są przede wszystkim wygodne i idealnie dopasowane do naszej stopy – nawet jeśli mamy przymierzyć 200 par butów.

Obcas – tego nie można pominąć

Wysokość obcasa jest bardzo istotna. To jasne, że wysoka szpilka wysmukla nogę, a także całą sylwetkę. Warto jednak pamiętać o tym, że te buty będą nam służyć przez bardzo wiele godzin. Jeśli więc nie zdarza nam się nosić takiego obuwia, to na własnym ślubie również lepiej z niego zrezygnować. Chyba że planujemy przesiedzieć całą imprezę za stołem. Pod tym względem warto kierować się własną wygodą i wybrać zamiast wysokiej szpilki nieco niższy słupek lub obcas o optymalnej wysokości, czyli 7 cm. A może nawet baleriny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *