Czym się kierować wybierając sukienkę dla dziecka?

W początkowym okresie swojego życia, dzieci z mniejszą lub większa chęcią pozwalają się ubierać w to, co przygotują im rodzice. Jednak jak sprostać wymaganiom w tym zakresie, jeśli mała dama ma już swoje preferencje, a my chcemy zapewnić jej komfort, a także zadbać o jej zadowolenie?

Odpowiednia długość

Sukienki dla dziewczynki występują w różnych długościach i choć w przypadku dzieci trudno jest mówić o tym, że czegoś im “nie wypada” – zbyt krótka sukienka po prostu nie wygląda dobrze. Niestety, dobór sukienek jest nieco trudniejszy niż spodni czy bluzek, gdyż zazwyczaj dzieci (tak jak i osoby dorosłe) nie charakteryzują się bardzo równomierną budową ciała. Co za tym idzie, może okazać się, że standardowo noszony przez dziewczynkę rozmiar jest zbyt krótki lub za długi.

Najbezpieczniej jest zmierzyć dziecko od ramienia do okolic, w którym miałaby się kończyć sukienka i na tej podstawie dobierać długość.

Komfortowy krój

Nie ma nic gorszego niż niewygodne ubranie, zwłaszcza w przypadku ruchliwych maluchów. Warto wybierać takie sukienki dla dziewczynki, które oferują komfort bez względu na podejmowaną aktywność. To oznacza odpowiednią szerokość, wygodne rękawki, a także nie krępujący ruchów (nie nazbyt przylegający do ciała) krój. W ten sposób można zapewnić dziewczynce wygodę bez względu na to, czy nakłada sukienkę do przedszkola, czy na rodzinną imprezę.

Przewiewny materiał

Sukienki dla dziewczynki powinny być również wykonane z dobrej jakości, przewiewnych materiałów. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku najmłodszych: ich ruchliwość i ciekawość świata może w krótkim czasie doprowadzić do zgrzania. Jeśli dziecko będzie ubrane w odzież ze sztucznych, nieprzewiewnych materiałów – może się po prostu spocić.

Najlepiej jest zatem wybierać materiały, które zaoferują komfort – między innymi bawełnę.

Dopasowana do okazji

W sprzedaży znajduje się bardzo duża ilość sukienek dziecięcych – niektóre z nich są pomyślane jako odzież codzienna, podczas gdy inne – zostały stworzone z myślą o szczególnych okazjach. Postaraj się jak najlepiej dopasować ubranie dziecka do sytuacji, w której ma ją nałożyć: do przedszkola czy szkoły wybierz prosty model bez zbyt wielu ozdobnych elementów. Wybierając sukienkę na większa uroczystość, możesz pozwolić sobie na zdecydowanie więcej – tam tiulowe czy koronkowe detale, a także ozdobne elementy są jak najbardziej mile widziane.

Wybierz ulubiony kolor pociechy

Już kilkuletnie dzieci są w stanie określić, jaki kolor lubią, a za którym nie przepadają. Wybierz sukienkę dziewczęcą w barwie, która odpowiada preferencjom Twojej pociechy. W ten sposób nie tylko zrobisz jej przyjemność, ale również zyskasz pewność, że dziecko z chęcią ubierze się w swoją nową sukieneczkę.

Interesujący wzór

Postaraj się wybrać sukienkę, która posiada wzór odpowiadający zainteresowaniom Twojego dziecka. Wielbicielka zwierzaków zapewne ucieszy się z ubranka w wiewiórki czy kotki, a fanka bajek – natychmiast pokocha sukienkę z Elsą.

Pamiętaj, że dobór odzieży do gustu dziecka jest gwarancją, że ubranie rzeczywiście będzie noszone z chęcią i bez przekonywania.