Domeny

Gdzie kupić nazwę domeny dla małej firmy

Pytanie „gdzie kupić nazwę domeny” jest ważne. Musisz mieć jasne wyobrażenie o tym, dlaczego potrzebujesz dobrej i wyróżniającej się domeny. Istnieje wiele firm specjalizujących się w dostarczaniu domen i ich hostingu. Jednak nie ma gwarancji, że będą w stanie zaoferować Ci usługę rejestracji, która Ci się spodoba. Najlepszym miejscem na zakup nazwy domeny jest Internet.

Zanim przejdziesz dalej, ważne jest, aby zrozumieć różnicę między nazwą domeny a adresem internetowym. Nazwa domeny to po prostu ciąg znaków alfanumerycznych. Z drugiej strony adres internetowy to ciąg liczb, który reprezentuje punkt w sieci WWW. Podobnie jak każdy inny adres w sieci WWW, nazwa domeny może mieć dowolny preferowany format.

Możesz udać się do dowolnego rejestratora i sprawdzić opcje zakupu nazwy domeny.

Większość ludzi czuje się komfortowo ze standardową metodą kupowania nazwy domeny przy użyciu adresu e-mail dostarczonego przez rejestratora. Niektórzy rejestratorzy wymagają podania danych karty kredytowej przy zakupie nazwy domeny. Niektóre sieci społecznościowe i inne firmy mogą również wymagać zarejestrowania nazwy domeny u ich rejestratorów, zanim będzie można z powodzeniem używać jej w Internecie.

Jeśli planujesz zakup nazwy domeny z Internetu, najpierw powinieneś rozważyć funkcje usługi hostingowej, z której planujesz korzystać. Rodzaj usługi hostingowej, z której zamierzasz korzystać, powinien zapewniać ochronę Twojego klucza prywatnego. Jest to ważna cecha dobrej usługi hostingowej. Dzieje się tak, ponieważ nie chcesz, aby ktokolwiek miał dostęp do Twoich kluczy prywatnych w Internecie. Jeśli chcesz kupić nazwy domen, powinieneś rozważyć zakup ich po wygórowanych cenach. Pomoże Ci to zaoszczędzić pieniądze przy zakupie nazwy domeny. Istnieją firmy, które pozwalają na zakup każdej nazwy domeny po ustalonej cenie przez określony czas. Nazywają to „sprzedażą wygasłej nazwy domeny”.

Gdy istniejąca nazwa domeny jest umieszczona na liście od jednego do dwóch lat, jest to uważane za „sprzedaż wygasłej nazwy domeny”. Oznacza to, że właściciel nazwy domeny sprzedał ją za cenę wyższą niż koszt jej rezerwacji. W wielu przypadkach firma będąca właścicielem nazwy domeny nie czerpie żadnych zysków ze sprzedaży.

Każdy usługodawca hostingowy ma spis różnych domen, które zarejestrował.

Jeśli chcesz kupić nazwę domeny, skontaktuj się z usługodawcą hostingowym, który ma spis nazwy domeny, którą chcesz kupić. O szczegóły dotyczące dostępnych zapasów należy zapytać. Po uzyskaniu danych możesz zapytać usługodawcę hostingowego, czy sprzeda Ci nazwę domeny po obniżonej cenie. Przed dokonaniem zakupu upewnij się, że nazwa jest dostępna.

Innym sposobem szukania tanich nazw domen jest wyszukiwanie w Internecie. Wyniki dadzą kilka list witryn internetowych, które oferują nazwy domen po niskich cenach. Powinieneś sprawdzić te witryny i porównać oferowane przez nie ceny. Niektóre strony internetowe oferują również bezpłatne nazwy domen, jeśli kupisz od nich określoną liczbę. Istnieją również inne sposoby na znalezienie tanich domen. Istnieją firmy, takie jak Namecheap, które oferują bezpłatną rejestrację nazwy domeny w zamian za Twój adres e-mail. Możesz sprawdzić ich listę domen tutaj. Należy zauważyć, że nie wszyscy rejestratorzy znajdują się na liście Namecheap. Istnieją rejestratorzy, którzy nie należą do NSDL ani Nominet. To ci sami, którzy pobierają wyższą cenę za swoje usługi. Jeśli szukasz tańszej alternatywy, powinieneś rozważyć wyszukanie nazwy, której chcesz użyć w wyszukiwarkach. Spowoduje to wyświetlenie listy możliwych adresów TLD lub rozszerzeń z możliwością ich znalezienia.

Następnie zanotuj dokładną nazwę i adres internetowy firmy, którą znalazłeś. Następnie sprawdź adres internetowy w GoDaddy lub NameCheap. Skorzystaj z narzędzia do porównywania cen w tych witrynach, aby zobaczyć, co oferują one dla Twojej nazwy domeny najwyższego poziomu. Gdy znajdziesz nazwę domeny, która Ci się podoba w cenie, na którą Cię stać, skontaktuj się z rejestratorem i zapytaj, czy sprzedadzą ją za Ciebie. W większości przypadków będą bardziej niż szczęśliwi, mogąc Ci pomóc. To najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie wyszukiwania adresu internetowego małej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *