Inne

Konkretne korzyści płynące z nauki języka SQL

Istnieje wiele powodów, dla których warto uczyć się języka SQL, w tym:

  • SQL i relacyjne bazy danych są wszędzie
  • Nauka języka SQL może nie tylko zwiększyć Twoje umiejętności, ale może również pomóc Ci lepiej zrozumieć aplikacje, z którymi pracujesz na co dzień.

 

Po zakończeniu Kursu SQL nie będziesz zajmował się tylko danymi firmy w bazach danych Oracle, ale wszystko, od przechowywania w chmurze po konta w mediach społecznościowych po aplikacje e-commerce. Dostępnych jest również wiele różnych baz danych typu open source, które mogą pomóc w ćwiczeniu tworzenia zapytań SQL.

 

Wadą popularności i łatwości korzystania z SQL i relacyjnych baz danych jest to, że cyberprzestępcy opracowali bardzo skuteczne metody hakowania systemów wykorzystujących SQL.

 

Wstrzyknięcia SQL to ataki, które mają miejsce, gdy cyberprzestępcy wykorzystują luki w zapytaniach wyszukiwania wykonywanych przez bazę danych hosta. Umożliwia to atakującym uzyskanie dostępu do poufnych informacji, a nawet zmianę autoryzacji lub uprawnień użytkownika. Mogą również niszczyć poufne dane znajdujące się w tej bazie danych lub manipulować nimi.

Ale to powinno tylko sprawić, że będziesz chciał nauczyć się języka SQL. Im więcej wiesz o SQL, tym łatwiej będzie Ci zrozumieć, jak również odpierać ataki typu SQL injection.

 

SQL jest łatwy do nauczenia

Jak omówiliśmy powyżej, w przeciwieństwie do nauki języka obcego lub innego języka programowania, SQL jest dość łatwy do nauczenia.

 

Szkolenia Oracle pokazuje specyfikę składni zapytań SQL która opiera się na typowych angielskich słowach, nawet jeśli nie masz doświadczenia w programowaniu, możesz łatwo zrozumieć, jak jej używać. Ale osiągnięcie biegłości może zająć nieco więcej czasu niż gdybyś miał pewne doświadczenie w programowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *