Inne

Marki obuwnicze, które powinien znać każdy mężczyzna

Męskie obuwie to niezwykle szeroka kategoria produktów, w której co i rusz pojawiają się jakieś nowości. Nic dziwnego, że zastanawiasz się, jakie marki obuwnicze są teraz na topie. Poniżej prezentujemy listę firm, które powinien znać każdy mężczyzna. Być może produkty niektórych marek znajdziesz w swojej garderobie! Kolejność jest zupełnie przypadkowa.

1. Adidas

Obuwia z trzema paskami nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Niemiecka marka Adidas jest obecna na rynku od niemalże wieku, bowiem powstała w 1924 roku. Od tamtej pory tworzy buty o sportowym kroju, zachwycające mężczyzn (a także kobiety!) na całym świecie.

2. Converse

Conversy to w chwili obecnej zdecydowanie najpopularniejsze trampki na całym świecie, choć początkowo nic nie wskazywało na to, że twórca marki zajmie się produkcją obuwia. W 1908 roku firma ta zajmowała się… wulkanizacją, a dokładniej produkcją opon. Zresztą to właśnie doświadczenie w tej branży pozwoliło na tworzenie komfortowych modeli trampek – początkowo przeznaczonych głównie dla koszykarzy, którzy w tamtych latach narzekali na niską jakość ich sportowego obuwia. Dzisiaj Converse tworzy szeroką gamę trampków, które często powstają we współpracy z największymi gwiazdami.

3. Tommy Hilfiger

Marka ta kojarzy się głównie z wysokiej jakości odzieżą, jednak również oferowane przez Tommy Hilfiger buty są znane wśród ludzi na całym świecie. Za istnienie marki odpowiada mężczyzna, który był zafascynowany stylem, jakim charakteryzowali się rockmani i starał się odwzorować ich ubrania właśnie w swoich pierwszych kolekcjach. Obecnie Tommy Hilfiger to szeroka gama ubrań oraz obuwia, odpowiednich nie tylko na co dzień, ale również na wymagające większej elegancji sytuacje.

4. Nike

Ta marka, która swą nazwę zawdzięcza greckiej bogini, powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 60-tych ubiegłego wieku. Od tamtej pory zdobyła sobie wielu fanów na całym świecie, a jej logo zna chyba każdy. To sportowe obuwie oferuje niezwykły komfort w każdej sytuacji – zarówno podczas treningu, jak i sytuacji życia codziennego.

5. Reebok

To jedna z najstarszych firm w tym zestawieniu, a jej historia sięga końcówki XIX wieku, choć początkowo nazywała się zupełnie inaczej. Dopiero w latach 60-tych XX wieku przedsiębiorstwo zmieniło szyld na znany każdemu Reebok (który swoją drogą jest nazwą gatunkową antylopy ridboka szarego). To popularne obuwie świetnie sprawdza się na co dzień i nie tylko.

6. New Balance

Marka, która samą nazwą obiecuje uzyskanie “nowego balansu” powstała w oparciu o… kurę i to, jak świetnie balansuje na swoich łapkach, które mają trzy punkty podparcia. Początkowo, celem firmy New Balance było zapewnienie komfortu pracownikom fizycznym, którzy przez całe dnie chodzili w niewygodnym, kaleczącym ich stopy obuwiu. Wraz z biegiem czasu zyskało ono dużą popularność także wśród innych grup społecznych, a dziś trudno znaleźć kogoś, kto nie posiadał w swoim życiu choćby jednej pary obuwia tej marki.

Jeśli wciąż nie masz butów którejś z tych marek – być może to czas, aby zaktualizować swoją garderobę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *