Hosting

Proxy Hosting

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w przypadku usług hostingu proxy

Serwery proxy stają się ostatnio gorącym tematem wśród webmasterów. Wydają się być prostymi narzędziami do zarabiania pieniędzy i mechanizmami generowania ruchu, ale jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, zanim poważnie zanurzysz się w biznesie hostingu proxy. Jeśli poważnie myślisz o dołączeniu do dużego klubu, zdecydowanie powinieneś najpierw odrobić pracę domową. Oto kilka kwestii do rozważenia:

– Jaki jest plan hostingowy? Różne plany hostingowe oferują różne funkcje. Niektóre z nich to hosting serwerów dedykowanych, który zapewnia wysoką jakość, ogromną przestrzeń dyskową itp. Inne mają ograniczone funkcje i zasoby, ale nadal są bardzo niezawodne. To, który wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie i zależy głównie od tego, do czego zamierzasz używać swojej witryny.

– Kto jest twoim serwerem proxy? Wyszukaj nazwę firmy w witrynie serwera proxy. Zobacz, komu służyli i jaka jest ich reputacja. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się o witrynie internetowej, jest przejście do pola wyszukiwania Google i wpisanie nazwy domeny lub adresu URL. Możesz także zajrzeć na fora i popytać.

– Jak bezpieczny jest hosting? Bezpieczny hosting oznacza, że ​​hakerzy nie mogli uzyskać dostępu do informacji przesłanych do serwera proxy. Jeśli nie widzisz tego problemu z zabezpieczeniami wspomnianego w witrynie serwera proxy, zadzwoń do niego i zapytaj, jak mają zamiar chronić Twoje informacje. Prawdopodobnie powiedzą ci, że to sprawa wewnętrzna. Jeśli zdecydujesz się użyć serwera proxy, który oferuje silne zabezpieczenia, przeczytaj warunki korzystania z usługi, aby określić, co możesz, a czego nie możesz robić online. Niektóre serwery proxy nie zezwalają na skrypty ani pobieranie materiałów z niektórych witryn internetowych.

– Czy są reklamy? Czy firma hostingowa promuje własne produkty? Czy na komputerze jest widoczne oprogramowanie szpiegujące, czy tylko zezwala na witryny z AdSense. Jeśli wymaga to klikania banerów lub wyskakujących okienek, prawdopodobnie zechcesz przejść na inną witrynę. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest zapewnienie internautom możliwości klikania reklam bez ich świadomości.

– Jakie są nazwy domen? Wyszukaj nazwę każdej domeny, aby dowiedzieć się, kto ją zarejestrował.

Jeśli widzisz, że witryna jest zarejestrowana na jednego lub więcej członków Better Business Bureau, to wiesz, że jest to legalna witryna. Jeśli nazwa jest skróconą wersją nazwy firmy lub pseudonimu, to wiesz, że nie jest to fikcyjna strona internetowa. Użycie nazwy domeny związanej ze znakiem towarowym produktu lub usługi jest dobrą wskazówką, że właściciel witryny jest szanowany. Jeśli nazwa domeny to po prostu kropka com, jest to typowy typ witryn internetowych występujących w całej sieci.

– Czy witryna jest bezpieczna? Sprawdź SSL (Secure Socket Layer), z którego korzysta witryna. Jeśli wprowadzisz poufne informacje za pośrednictwem niezabezpieczonego kanału, takiego jak pokój rozmów internetowych, możesz być podatny na ataki hakerów. Nawet jeśli korzystasz z witryny z silną konfiguracją SSL, nie znaczy to wiele. Hakerzy mogą przebić się przez słabe połączenie SSL, tak samo jak przez bezpieczne.

– Czy strona ładuje się wolno? Problem z serwerami proxy może polegać na tym, że nie wykorzystują one wydajnie przepustowości. Przejdź do oprogramowania do zarządzania siecią i zobacz, jakie typy plików zajmują najwięcej miejsca. Serwer proxy, który zajmuje dużo przepustowości, może nie być tym, czego potrzebujesz. Jeśli Twoja witryna ładuje się długo, może to oznaczać problem z serwerem proxy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *